Strona główna
Bal ósmoklasistów
I tak mija 8 lat wspólnej przygody...
Jeszcze niedawno przekraczaliście próg naszej szkoły jako mali, niepewni pierwszoklasiści. Dziś opuszczacie jej mury jako młodzi ludzie, bogatsi o wiedzę, doświadczenia, przyjaźnie i wspomnienia, które pozostaną z Wami na zawsze.
Życzymy Wam odwagi w realizowaniu marzeń, wiary we własne możliwości oraz wielu sukcesów na kolejnych etapach edukacyjnej i życiowej drogi.
33
Poznajemy B2 – pierwsze kroki w nowej szkole
23.06.2026 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego mieli przyjemność oprowadzić klasy 3b i 3c po budynku B2, do którego uczniowie będą uczęszczać od września. Podczas spotkania pokazaliśmy najważniejsze miejsca w szkole, opowiedzieliśmy o zasadach panujących w placówce oraz o tym, jak dbać o dobrą atmosferę.
Nie zabrakło również czasu na pytania. Uczniowie dowiedzieli się, że zawsze mogą liczyć na pomoc starszych kolegów i koleżanek, a także członków Samorządu Uczniowskiego, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie wątpliwości.
Klasa 1a zadbała o zdrową dawkę witamin przed wakacjami
Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie przygotowywali pyszne, świeże soki owocowe. Była to nie tylko smaczna, ale także bardzo zdrowa lekcja, podczas której dzieci poznały wartości odżywcze owoców i przekonały się, że zdrowe przekąski mogą być naprawdę wyśmienite.
Kolorowe owoce, mnóstwo uśmiechów i własnoręcznie przygotowane napoje sprawiły, że zajęcia były pełne radości i dobrej energii.
Spotkanie integracyjne 1B
23 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 1b wzięli udział w spotkaniu integracyjnym, pełnym uśmiechu, radości i niezapomnianych atrakcji.
Najmłodsi z ogromnym entuzjazmem korzystali z kolorowej dmuchanej zjeżdżalni, rozgrywali emocjonujące mecze piłki nożnej oraz skakali na trampolinie. Po aktywnej zabawie mogli odpocząć w hamakach i na wygodnych leżakach ustawionych pod parasolami. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczestników.
Dziękujemy Państwu Annie i Henrykowi Wodzikowskim za zaproszenie oraz przygotowanie tak wielu wspaniałych atrakcji dla naszych uczniów. To radosne spotkanie było doskonałą okazją do integracji klasy, wspólnej zabawy i budowania pięknych wspomnień tuż przed zakończeniem roku szkolnego.
Lista osób przyjętych do oddziałów przedszkolnych
Szanowni Państwo,
Komisja Rekrutacyjna informuje , iż w dniu dzisiejszym została opublikowana lista osób przyjętych do oddziałów przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Lubichowie oraz Publicznego Przedszkola w Lubichowie w roku szkolnym 2026/2027.
Listy zostały wywieszone w Publicznym Przedszkolu w Lubichowie oraz w Publicznej Szkole Podstawowej w Lubichowie (tablica ogłoszeń, ul. Dworcowa 15)
Komisja rekrutacyjna (-)
Joanna Czapiewska
Monika Nawrocka
Śladami dinozaurów i rycerzy – szkolna wycieczka do Malborka
W miniony piątek czwartoklasiści wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Malborka, która połączyła prehistoryczną przygodę z żywą lekcją historii.
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od spotkania z prehistorycznymi olbrzymami. Ruchome i ryczące eksponaty dinozaurów zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Czas minął nam tam na edukacyjnym spacerze oraz świetnej zabawie w kinie 5D i placu zabaw.
Następnie udaliśmy się do monumentalnej twierdzy krzyżackiej. Zamiast tradycyjnego zwiedzania, na uczniów czekała Wyprawa Rycerska – angażująca gra terenowa. Rozwiązując zagadki ukryte w zamkowych murach, dzieci poznały historię i sekrety zakonu.
Drodzy Uczestnicy Zabaw z Kredą!
Jeśli podczas wakacji będziecie odwiedzać teren naszej szkoły, koniecznie do nas zapukajcie. Przygotowaliśmy dla Was małą niespodziankę.
Czekamy na Was!
Piknik klasowy
Dnia 12 czerwca 2026 r. uczniowie jednej z naszych klas wraz z wychowawcą oraz rodzicami uczestniczyli w pikniku klasowym, który odbył się w Bietowie. Był to wyjątkowy dzień pełen radości, wspólnej zabawy i integracji całej społeczności klasowej.
Na uczestników czekało wiele atrakcji. Dzieci chętnie korzystały ze zjeżdżalni, brały udział w przejażdżkach na kucykach, a także świetnie bawiły się podczas kąpieli w pianie oraz zabaw przy muzyce. Wszystkie przygotowane atrakcje dostarczyły uczniom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych chwil. Piknik był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, wzmacniania więzi oraz budowania miłej atmosfery w klasie.
5C z wizytą u alpak
W piątek uczniowie klasy 5c spędzili wyjątkowy dzień w Zakątku Alpak w Wilczych Błotach.
Po porannym spacerze na miejsce uczestnicy wycieczki zregenerowali siły, jedząc owoce i pijąc sok. Następnie wysłuchali wielu ciekawostek o alpakach i mieli okazję bliżej poznać te sympatyczne zwierzęta.
Kolejną atrakcją było wspólne przygotowywanie hot dogów oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku. Nie zabrakło także aktywności na świeżym powietrzu – uczniowie grali w piłkę, uczestniczyli w różnych grach i świetnie bawili się na placu zabaw.
Integracja w 3A
19.06.2026 r. klasa 3a uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym, podczas którego nie brakowało atrakcji i dobrej zabawy. Uczniowie korzystali z kolorowych dmuchanych zjeżdżalni, grali w piłkę nożną oraz spędzali czas na wspólnych zabawach. Dużą atrakcją był także pyszny poczęstunek.
Serdecznie dziękujemy państwu Annie i Henrykowi Wodzikowskim za zaproszenie i moc atrakcji. Dziękujemy również pani Joannie Lidzińskiej za pomoc w organizacji wyjścia.
Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze i było doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu przed zakończeniem roku szkolnego.
Słoneczny piątek pełen radości w 3C
Dzisiejszy dzień był wyjątkowy. Piękna pogoda pozwoliła nam spędzić wiele czasu na boisku, gdzie nauka przeplatała się z zabawą, rozmowami i wspólnym śmiechem. Była też chwila na czytanie książek oraz wyjście na lody, które sprawiło wszystkim wiele radości. To był dzień pełen słońca, uśmiechów i radosnych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
116 111
Facebook
Plan postępowań o udzielenie zamówień
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 4247614Galeria zdjęć
- brak danych
Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to
800 12 12 12.
Telefon i czat internetowy (www.brpd.gov.pl) będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Serdecznie prosimy o dopilnowanie by nasi uczniowie, a Państwa dzieci w drodze do i ze szkoły miały na sobie elementy odblaskowe (kamizelki, odblaski).
Nie trzeba chyba przekonywać, iż element odblaskowy może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo.
Nasi uczniowie otrzymali w ubiegłym roku szkolnym kamizelki odblaskowe. Natomiast uczniowie klas pierwszych przy okazji pasowania na ucznia otrzymali odblaskowe zawieszki jak również opaski na rękę.
Jeśli Państwa dzieci nie mają w domu żadnego elementu odblaskowego to zapraszam do sekretariatu w budynku przy ul. Dworcowej lub ul. ks. Lorenza 8 po odbiór elementu odblaskowego.















