• Podziękowanie dla uczniów kl. 4a

   • Szkoła Szkole

   • W dniach 16 i 17 lutego br. przeprowadzono w naszej szkole zbiórkę charytatywną pt.:” Szkoła Szkole”. Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na sytuację ich rówieśników w różnych zakątkach świata oraz zebranie funduszy na odbudowę konkretnych szkół, które są pod opieką Caritas Polska.  

    Podczas ostatniego trzęsienia Ziemi w Syrii ucierpiała jedna ze szkół objętych programem Szkoła Szkole. Jest to placówka prowadzona przez Ojców Mechitarystów. Budynek został poważnie uszkodzony, ale co najważniejsze - nie grozi zawaleniem, dlatego obecnie służy jako schronienie dla ok. 2000 ludzi, którzy stracili dach nad głową. Sytuacja w Aleppo jest tragiczna i kładzie się cieniem na edukacji syryjskich dzieci, które po raz kolejny nie mogą wrócić do swoich szkół.

    Podczas zbiórki charytatywnej udało nam się zebrać 1799,53 zł!

    Za pośrednictwem Caritasu, środki te trafią do Syrii. Wspólnymi siłami możemy uczynić wiele dobrego dla dzieci w Aleppo.

    Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, empatię i wielkie serca!

    opiekun SU

    Grażyna Klonecka-Barrett

   • GMINNY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

   • 29 stycznia 2023 r. po raz XXXI zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

    Swój udział i wsparcie w tej akcji, po raz kolejny  zadeklarowała również nasza Szkoła.

    Począwszy od listopada uczniowie oraz nauczyciele i Rodzice zbierali artykuły użytku codziennego, maskotki, ceramikę itp. W czasie Wielkiego Finału w sali sportowej naszej szkoły uczniowie wspomagani przez nauczycieli oraz Przewodniczącą Rady Rodziców, z zebranych fantów przygotowali stoisko loterii fantowej z głównymi nagrodami, zatwierdzoną przez Naczelnika Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. Cena losu wynosiła 10 zł i każdy los wygrywał. Stoisko to, jak corocznie  cieszyło się dużą popularnością. Kolejny dochód przeznaczony na WOŚP wpłynął z kawiarenki z domowymi wypiekami przygotowanymi przez Rodziców, pracowników szkoły oraz przyjaciół szkoły. Można było skosztować ciepłej herbaty i kawy oraz odżywczych soków owocowych. Kawiarenka, utworzona w stołówce szkolnej,  również cieszyła się bardzo dużą frekwencją gości.   

    Ponadto uczniowie z klasy VIII a kwestowali jako wolontariusze na ulicach Lubichowa.

    Swoją cegiełkę dołożyli również nasi sponsorzy lokalni z Lubichowa i okolic:

    Urząd Gminy Lubichowo, Karolina Suwalska (kwiaciarnia Lubichowo), Pani Edyta Rezmer (restauracja „Anioł” w Lubichowie), Pani Estera Domaros (firma „Chemstar”), Pani Izabela Komor (Akademia Sztuki Cukierniczej).

    Gmina Lubichowo uzbierała  10 618, 46  zł, z czego jesteśmy wszyscy bardzo dumni.

    Obchody zakończyły się około godz. 1920 „Światełkiem do nieba”. Gminny Finał WOŚP uświetnił również występ uczniów kl. I b z naszej szkoły pod kierunkiem wychowawcy p. Renaty Jodko, którzy przygotowali „Muzyczną Jasełkę” oraz przedstawiono również wiersze Jana Brzechwy w wykonaniu uczniów kl. IV a pod kierunkiem p. Krzysztofa Lassoty. Ponadto wystąpili ze swoim repertuarem muzycznym uczniowie z naszej szkoły: Lena Pogorzelska z kl. Vc i Elżbieta Kaleta z kl. VIc.

    Świetna zabawa, wspaniale spędzony czas i szczytny cel to sukces tego wyjątkowego dnia. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła dołożyła swoją cegiełkę do wielkiej budowli życzliwości i wsparcia.

    Z głębi serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym

    Rodzicom, Sponsorom, Nauczycielom, Pracownikom Niepedagogicznym  
    Uczniom, Pracownikom Urzędu Gminy Lubichowo, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Lubichowie oraz Przyjaciołom Szkoły w przygotowanie

    Gminnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

                                                                Dyrekcja Szkoły

    J. Kacała